6 jutustamimängu nii suurtele kui väikestele

06.09.2017
6 jutustamimängu nii suurtele kui väikestele

Elas kord...

Elas kord üks kass, kes jalutas vastavalt täringusilmade arvule mööda lauamängurada. Ta lubas mängijatel kaarte tõmmata, enda ette asetada ja muinaslugu rääkida. Iga kaardiga lisandus muinasloosse üks lause. Kuid ükski varasem lause ei tohtinud mängijatel meelest minna, sest siis kaart eemaldati mängust! Lõpuks jõudis kass raja lõppu ja ka muinasjutt lõppes ära. Ühel mängijatest oli kõige rohkem kaarte, tema võitiski mängu...

 

 

Dixit

Seltskonnamäng täis loovust ja arvamist. Iga voor käib üks mängija ühe kaardi ning annab selle kohta vihje (sõna, lause, laulujupp vmt.), mis ei tohi olla ei liiga kerge ega ka liiga raske. Teised mängijad valivad käest samuti antud vihje järgi kaardi. Valitud kaardid segatakse ja asetatakse lauale. Kas arvad ära, milline võiks olla algne vihje?
osta siit.

 

 

Mysterium

Suurematele mängijatele põnev valik - Mängijad on sensitiivid, kes lahendavad üheskoos vanas mõisas toimunud mõrva. Neil on abiks üks mängija – hukkunu hing, kes saab teistele saata nägemusi unenägude kaudu. Tema aga ei tohi sõnagi rääkida, vaid võib ainult lahedalt illustreeritud kaarte teistele anda, et need arvaksid ära mõrvarelva, sündmuskoha ja mõrvari. Selleks on aega vaid 7 päeva...


Rory jututäringud

See ei anna päris lauamängu mõõtu välja, vaid on lihtsalt arendav ajaviide. Mängus on 9 täringut erinevate piltidega. Veereta neid ja loo jutt, milles kasutad kõigil 9 täringul olevat objekti.
Sobib ka kõige väiksematele esimeste juttude jutustamisteks – võid kasutada kergema loo jaoks vähem täringuid. Loendamatul hulgal lisapakke erinevate täringutega.
Osta siitLibahunt/Mafia

Mäng suurele hulgale inimestele (mõne mänguversiooniga isegi kuni 100 inimest)
Mängijad on külaelanikud, kellest osad aga kurjad libahundid, kes öösel ringi hiilivad ja mõne ohvri otsivad ning selle nahka pistavad. Päeval koguneb aga külarahvas kokku ja arutab, kes võiks olla libahunt, et see armutult oksa tõmmata. Inimesed võidavad, kui neil õnnestub libahundid kõrvaldada. Libahundid võidavad, kui neid on vähemalt samapalju kui inimesi.
Või tead Sa seda mängu äkki hoopis Mafia nime all?


Tark Laps Taskus

Ka selle mängu piltide abil saab lasteaialapsi jutustama ärgitada.
Vaata Goldmerk Gamesi lehel toimunud jutuvõistlust.
Osta siit