5 tähelepanumängu lasteaialastele

24.01.2021
5 tähelepanumängu lasteaialastele

 

Dobble
on kindlasti paljudele juba tuttav mäng. Vaid 55 kaarti, millel iga kaardi peal 8 erinevat pildikest. Kui võrrelda igat mängusolevat kaht kaarti omavahel, on neil üks sarnane pilt. Geniaalne!
Iga mängija saab ühe kaardi ja kaardipakk on laua keskel. Kes on tähelepanelikum ja leiab ühise pildi, mis on tema kaardil ja keskmisel kaardil, võtab viimase endale paki peale ja algab uus voor, kuni kaardipakk saab otsa. Versioone, kuidas mängija, on teisigi. Mängida saavad võrdelt koos nii väiksemad lapsed, kuni vanaemade-vanaisadeni välja.


Difference ja 
Differnece Junior
Vana hea, leia piltidelt erinevusi, mäng. Mängus on 4 komplekti sarnaseid pilte. Iga komplekti pildidel on omavahel vaid kaks erinevust (ja kui esimesel kaardil on need leitud, siis järgnevatel kaartidel on üks erinevus eelmisega sarnane ehk peab vaid teise erinevuse leidma). Kes on kõige tähelepanelikum erinevuste leidja?


Tark Laps Taskus
Samuti kaardimäng. Eestis tehtud. Laps peab juba ka veidi tähti ja sõnu oskama.
Kaartide ühel pool on täht, teisel pool pilt. Kui paki pealt keerad pealmise kaardi ümber, tekib paar ning mängijad peavad otsima pildilt antud tähega algavaid sõnu. Kes esimesena hüüab õige vastuse, saab kaardi endale ja avab uue kaardi.
Väiksemad võivad otsida ka sõnu, kus antud täht sõnas esineb või lihtsalt piltide järgi jutustada. 


Halli-Galli Junior
Tsirkuseareenil askeldab ringi kaheksa eri värvi klouni. Enamus neist on rõõmsad, kuid mõned on väga kurvad, sest on oma mütsid ära kaotanud. Niipea kui kaks täpselt ühesugust klouni areenile ilmuvad, tuleb sul väga kiiresti kella helistada. Kes suudab seda kõige kiiremini teha, saab areenilt kõik klounikaardid endale. Kes aga piisavalt tähelepanelik pole, temal saavad klounid otsa ja ta langeb mängust välja.


Pictureca ja 
Kes leiab esimesena
Sarnased lauamängud, millel sigri-migrina on peal erinevaid pilte, elemente, detaile. Võttes kaarte, peavad mängijad olema teistest tähelepanelikumad ja kiiremad ning otsima, kas täpse pildi või nõutud arvul õigeid elemente.