4 lahedat ideed lauamänguõhtuks!

12.06.2017
4 lahedat ideed lauamänguõhtuks!

Lauamängud pole enam ainult vihmastel päevadel igavuse peletamiseks. Vastupidi – need lisavad igale kokkusaamisele automaatselt põnevust, lõbu ja isegi natuke konkurentsi. Parima lauamänguõhtu korraldamiseks valisime välja järgnevad lahedad mõtted. 


 1) 
Kutsed

Kutsed teevad iga ürituse ja kokkusaamise põnevamaks. Lauamänguõhtu puhul võid kutseid valmistades inspiratsiooni ammutada oma valitud mängudest, näiteks:

  • Pane kutsega kaasa mõned Monopoly dollarid või muu mänguraha ja kutsu külalisi neid kulutama tulema.
  • Kui tahate Scrabble’it mängida, kasuta Scrabble’i tähenuppe ja kirjuta nende abil välja kutse sõnum. Tee sellest pilti, prindi välja ja ongi kutse valmis!
  • Saada igale külalisele omal valikul mängunupp ja lase neil need peo õhtul sissepääsu tarvis tagasi anda.

Kasuta kutset, et edastada kõiksugune lisainformatsioon peale niigi vajaliku kuupäeva, kellaaja ja asukoha. Näiteks võib kutsele lisada õhtu jooksul mängitavate mängude nimekirja või paluda külalistel teemakohaseid kostüüme kanda!


 2) 
Dekoratsioonid


Üks hea viis mänguõhtu elavdamiseks oleks luua teemakohane “sissepääsurada”, mis kajastaks mänge, mida õhtu jooksul mängida kavatsete. Näiteks võiksid maha teipida Monopoly omandiruutude nimetused, et külalised jalutaksid justkui mängulaual. Sama ideed võib kasutada peaaegu iga lauamängu puhul!

Lisaks võib dekoratsioone kasutada üldise teemakohasuse tarvis: mängulauamustreid saab kasutada laualinadena, mängunupud ja täringud toidulaual oleksid meeldivad kohatäited ja lihtsamas korras võib tubadesse jaotada valitud mängu värvidega sobivaid õhupalle.


 3) 
Toit

 
Kuna mängimine on suuresti tähelepanu nõudev ja ajakulukas, oleks otstarbekas oma õhtu planeerida eineaegadest eemal ja serveerida pigem n-ö näputoite ja snäkke kui suuri eineid. Kui soovid siiski midagi kogukamat pakkuda, võiks söömiseks kasutusele võtta eraldi laua, et mitte riskida mängude määrimisega, kuid isegi siis oleks otstarbekaim pakkuda “lihtsalt serveeritavaid” toite nagu pitsa, quiche või võileivad.


 4) 
Kingitused

Iga kokkusaamise või mänguõhtu võib eriti meeldejäävaks teha külalistele väikeste meenete või muu “nänni” andmine, mida iga sõber-külaline saaks õhtu lõpus koju viia.

Huvitavaid võimalusi, mida külalistele kaasa anda, võib välja mõelda lõputult, alates lauamängude miniatuurversioonidest ja mikrolainepopkornist kuni mänguikoonidega kommide-šokolaadideni välja.

Tähtsaim on siiski teha kõike just nii nagu endale meeldib ja mitte end unustada mängulõbu arvelt organiseerimistegevustesse.

Mõnusat mänguõhtut!