Lauamängudisaini e-workshop: Kuidas alustada

03.03.2017
Lauamängudisaini e-workshop: Kuidas alustada

Kui pähe on tulnud hiilgav lauamänguidee. Mõtled, mida Sa mängus teed, kuidas täringuid veeretad, nuppe liigutad ja vastased kavalate käikudega üle trumpad – lõbus! Lõpeta unistamine ja hakka prototüüpi valmistama!

Ideed on toredad! Paraku on ideid palju. Mul on peas sadu lauamänguideesid. Need võivad tunduda väga head ja sageli nii on, aga niikaua kuni need Su peas on, on nad väärt 0€. Sinu sõbra valmistatud inetu prototüüp on palju rohkem väärt kui idee Sinu peas. Mida kiiremini prototüübi valmis saad ja testima hakkad, seda kiiremini selgub, millega tegemist ning seda vähem oma aega raiskad! Tee joonised, mõtle kui palju ja milliseid komponente vajad ja alusta julgelt prototüüpimist.

Sageli on algajatel ka paranoia - mis siis saab, kui keegi varastab mu idee ära. Vastupidi – mida rohkem oma ideed teistele jagad ja esitled, prototüüpi testida lased, tagasisidet küsid, seda rohkem ta "Sinu" mänguks muutub. Ilma testimata Sa ei saa ka teada, kas su idee on hea.

Lauamängu jaoks on vaja erinevaid komponente. Soovitan esialgu saada hakkama võimalikult väheste kulutustega – esimesed prototüübid võivad tihti rännata prügikasti või nad kubisevad vigadest – hiljem võid ebavajalikud komponendid lihtsalt ära visata või uutega asendada.

Sageli vedeleb kaltsukates suureformaadilisi lauamänge, mis on võõrkeelsed (rootsi, saksa jne) ja milles sisalduvad mängulaud, palju mängukaarte, nuppe, täringuid ja muid põnevaid komponente – kõik see võib prototüüpide tegemiseks vajalikuks osutuda. Ka mängukarpe ei tasu ära visata, neid saab kasutada erinevate kõvemate mängutükkide tegemiseks. Tingige müüjalt välja soodus (eriti kui ostate mitmeid selliseid mänge)! Nii võib sageli saada imeodavalt mänge, milles palju vajalikku träni.

Koduseks ülesandeks on Sul teha lihtne kaardimängu prototüüp! Võtke valget paberit, lõigake välja kaardisuurused paberilehed ja kujundage (kirjutage tekst või sümbolid). 

Teema võib näiteks põhineda Sinu lemmikfilmil.
Kaartidel filmikarakterid, eriomadused või karakteri tugevus.
Kas tuleb hea idee? :)

Saada idee või foto oma esimestest mängudest: goldmerk@gmail.com
Osale mängudisainivõistluses: #BattleshipCompetition 

Järgmine kord prototüüpimise tööriistadest ja komponentidest.