Tark Mees Taskus – eduka ja lõbusa mänguidee pikk teekond taskust poelettidele.

24.06.2017
Tark Mees Taskus – eduka ja lõbusa mänguidee pikk teekond taskust poelettidele.

Vanemad inimesed kindlasti mäletavad sõnamängu, mida vanasti seltskonnas mängiti. Kirjutati tabeli päisesse teemad. Näiteks lind, loom, linn, riik jne. Siis valiti täht ja hakati teemade alla sõnu nuputama, mis valitud tähega algasid.
Variatsoone, kuidas seda mängiti, on mitmeid - vaata neid siit!

Ka mina mängisin seda noorena sünnipäevadel ja sealt pärineb ka inspiratsioon kaardimängu Tark Mees Taskus loomiseks.

2011. aasta lõpus valmis esimene prototüüp ning ma pakkusin seda koos mõne teise mänguga suurele Eesti raamatukirjastusele. Nendele väga meeldisid mänguideed ja sõlmisimegi lepingud. Paraku sellega asi piirdus – projekt venis ning mänge ei hakatudki tegema, hoolimata pidevatest päringutest. Anti vaid lubadusi asjaga tegeleda. Seega konsulteerisin juristidega ja tegin lepingu peatamise avaldused.

2012-2013. aastal kuulusin Loov Eesti MTÜ Pesa tootearendusprogrammi, kus sain palju kogemusi ärimudeli loomiseks, tootearenduseks ja turunduseks ning programmi lõppedes proovisin rahastust saada hooandjast. Kahjuks ka see ebaõnnestus.

2014. aastal otsustasin mängu oma kulude ja kirjadega välja anda. Kujundamine võttis aega umbes pool aastat ja suvel jõudiski mäng viimaks poelettidele.

Müük käivitus hästi ja praeguseks on mängul ka mitu muukeelset versiooni: Saksamaa ja Poola turgudele.
Samuti on Eesti turul mängule järjed Tark Mees Taskus 2 ja Tark Laps Taskus ning ka venekeelne versioon.