5 põhjust, miks mängida päriselt, mitte nutiseadmes.

17.04.2017
5 põhjust, miks mängida päriselt, mitte nutiseadmes.

Põhjuseid, miks lauamängude mängimine on lastele arendav, on palju. Jagan Sinuga mõned olulisemad ja just sellised, mida on neil igapäevaelus alati vaja rakendada.

  1. Igal ühel oma kord – lapsed õpivad, et on aeg tegutsemiseks ja aeg ootamiseks ehk igaks asjaks on oma sobiv aeg.
  2. Matemaatilised võimed – arenevad oskused sammude lugemisel ja arvudega mängides, mis teeb hiljem reaalainetega tegelemise lihtsamaks.
  3. Ette mõtlemine – mängud panevad sind tihti olukordadesse, kus päed oskama järgmist käiku ette arvata, nii on ka tihti elus vajalik näha ette järgmisi samme, et olla edukas.
  4. Igal teol on tagajärg – suurepärane võimalus saada lastel aru, et igal su tegevusel on tagajärg, see on elus väga vajalik eeldus vastutustunde tekkimisel.
  5. Tiimitöö – paljud mängud võimaldavad ühiselt tegevusi, mis arendab oskusi teistega arvestada ning laps mõistab meeskonnatöö olulisust. Hiljem igapäevaelus asendamatu oskus.

 

Kui sinu laps mängib lauamänge, siis areneb ka tema parem ajupoolkera, mis toetab empaatiat ja otsustusvõimet. Seega suuna oma lapsed aeg-ajalt kindlasti ka päriselu mänge mängima. Kui sul on aga kodus nooruk, keda on juba keeruline nutiseadmest eemale tõmmata, siis loe minu blogist siin lingil „3 nippi, kuidas neid meelitada nutiseadmest lauamänge mängima. Head mängulusti! :)

Loe veel, miks lauamängude mängimine on arendav, kasutatud allikast SIIN lingil.

Kui otsid sobivat lauamängu, siis leiad parima valiku SIIT.