Kuidas minust sai lauamängudisainer

23.08.2017
Kuidas minust sai lauamängudisainer

Kui keegi oleks mulle kümne aasta eest öelnud, et minust saab lauamängude väljamõtleja, oleksin tõenäoliselt ütleja välja naernud. Siiani olen aga jõudnud. :)

Mulle alati igasugused mängud meeldinud:
Väiksena mängisin isa ja suurema vennaga kabet-malet. Veidi suuremana paelusid mind elektronmängud. Kooliajal tagusime sõpradega kaarte. Oma esimese arvuti sain umbes 17. aastaselt ja ka arvutimängudest olin kergelt sõltuvuses, kuid lisaks nende mängimisele, meeldis ka mängudele leveleid disainida ja välja mõelda enda mänge, mille tegemine paraku üle jõu käis.

Juba suuremana käisin poodides tihti lauamänguriiulite ees ja vahel imestasin, miks lauamänguvalik nii niru on. Hakkasin internetist lauamängude kohta infot otsima ja leidsin eest tohutult põneva maailma. Leidsin mõned head hulgimüüjad ja tegin väikest viisi äri.

Kuna jäin isapuhkusele, tekkis palju aega ning samal ajal hakkasidki tulema esimesed lauamänguideed ning ka esimene õnnestumine – pakkusin Kalevi kommivabrikule oma kaardimängu ning läks aasta ja see oligi lettidel Kalevi jõulupaki sees. See oli väga motiveeriv! :)

Samal ajal olin ka veidi abiks kui Brain Games oma esimese lauamängupoe Tallinnas avas, olin lauamänguklubi liige ning sain katsetada paljusid erinevaid mänge.

Nüüd ei oska enam ammu arvestust pidada, mitu erinevat ideed, prototüüpi või mängu tehtud on – riiulid ja kapid on prototüüpe täis, paberid on šketse täis, arvuti on erinevaid foldereid täis paljude mängude ja ideedega. Kümned lauamängud trükitud. Mõned isegi välisturule jõudnud.
Vaata minu tehtud mänge: Ludograafia